XXX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH DOLNY ŚLĄSK 2024

W dniach 13-20.04.2024 w Wałbrzychu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (w ramach której odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14). Nasz Klub reprezentowała Natalia Opala.

52 zawodniczki walczyły dzielnie w grupie do lat 14. Nasza Natalia ukończyła zawody na 20 miejscu i tylko 0,5 pkt dzieliło ja od szachistki, która zajęła 9 miejsce. BRAWO NATALIA!!!

Prawo udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek do 12 i 14 lat posiadali zawodnicy, którzy spełnili jedno z kryteriów: a) aktualni medaliści (reprezentanci Polski) Mistrzostw Świata Juniorów i Mistrzostw Europy Juniorów; b) 32 uczestników wyłonionych z 8 eliminacji strefowych (po 4 z każdej strefy); c) 10 finalistów poprzednich finałów – po 5 najlepszych z każdego rocznika; d) 4 najlepszych z Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów. Dodatkowo na swój koszt udział wziąć mogły zawodniczki i zawodnicy z miejsc 5-10, przy założeniu, że stanowią dopełnienie do liczby 52 startujących w poszczególnych grupach; e) ilość awansujących z Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów stanowi dopełnienie ilości dotychczas zakwalifikowanych do 52 w każdej z grup dziewcząt i chłopców (o ile inaczej nie będą stanowiły przepisy MSiT); f) w przypadku rezygnacji zawodników z udziału w mistrzostwach rezerwowymi są zawodnicy, którzy nie uzyskali awansu w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w kolejności zajętych miejsc.

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim opartym na rankingu na dystansie 9 rund w 9 dni, zgodnie z obowiązującymi przepisami gry FIDE oraz PZSzach w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych do 12 i 14 lat. Zawody zaliczane są do Systemu Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.