INDUSTRIA Świętokrzyski Festiwal Szachowy 2024 :1-4 maja 2024

W dniach 1-4 maja 2024 przedstawiciele Stowarzyszenia Hetman sprawdzali swoje siły w zorganizowanym przez LKS Skała Tumlin – INDUSTRIA Świętokrzyskim Festiwalu Szachowym 2024. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, tempem gry: 60′ + 30” na ruch, w grupie A oraz 30′ + 30” na ruch w pozostałych grupach.
Turniej A (od 1400 PZSzach), zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Udział wzięli: Dawid Kozera ( 4,5 pkt) , Jan Choina (4,0 pkt), Adrian Ciepliński (4,0 pkt), Mateusz Stefaniec (3,5 pkt). Nadmienić należy, iż w tej grupie nasi zawodnicy walczyli jak równy z równym z zawodnikami z rankingiem ponad 2300 oraz tytułami mistrzowskimi i arcymistrzowskimi: GM, FM, IM, CM.
Turniej B (ranking FIDE max. 1799 lub brak rankingu), juniorzy do lat 16 (ur. 2008 i młodsi).
Bezapelacyjnie wygrał ANTONI GOŁĄB, zdobywając 6 punktów w 7 rundach. Miejsce 2 zajął WOJCIECH SZCZUKIEWICZ potwierdzając swoja formę z Mistrzostw Polski.
W Pierwszej Dziesiątce uplasowali się : Patryk Kozera (5 pkt), Wojciech Budzeń (4,5 pkt). Tuż za nimi NATALIA OPALA – która zdobyła tytuł NAJLEPSZEJ KOBIETY w tej grupie oraz Jan Kaleta.
Turniej C (ranking PZSzach max. 1700, bez limitu wiekowego, zgłoszony do oceny rankingowej Świętokrzyskiego Związku Szachowego.
W tej grupie bardzo dobrze zagrali : Oliwia Jakubowska ( 4,5 pkt), Mikołaj Szczukiewicz oraz Julian Kosno. Pobyt Zawodników Hetmana koordynował i nad ich bezpieczeństwem czuwał Trener Jarosław Choina. GRATULUJEMY I WIELKIE BRAWA!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.