Wakacje z Szachownicą – Klub Szachowy HETMAN na Wakacjach

Tekst opracowała Agnieszka Kwiatkowska

Szachiści nawet czas  letnich  miesięcy spędzają przy partyjce starej królewskiej gry.

Miłość do szachów i aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody, zdecydowała o wyborze formy spędzania wakacji dla zawodników ostrowieckiego  Klubu Szachowego HETMANA.  Już od dawna Świętokrzyski Związek Szachowy organizuje obozy szachowo-rekreacyjne w okresie wakacji. 11-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Klubu HETMAN z Ostrowca Świętokrzyskiego w dniach 23-30 lipca 2017 przebywają w uroczym ośrodku wypoczynkowym w Sielpi Wielkiej. Wśród zielonych lasów sosnowych na Wzgórzach Koneckich nad malowniczo położonym zalewem Czarnej Koneckiej szachiści odpoczywają  i jednocześnie szlifują swoje umiejętności. A o to zadba wysoko wykwalifikowana kadra obozu, którą stanowią trenerzy oraz wychowawcy z wieloletnim stażem i doświadczeniem pedagogicznym, a przede wszystkim wyśmienici szachiści.

Uczestnicy obozu wezmą również udział w szkoleniach, konkursach i turniejach szachów klasycznych, szybkich i błyskawicznych.

Sielpia ukaże Szachistom z HETMANA również inne atrakcje takie jak rowery wodne, zabawy przy ognisku, rajdy piesze, rozgrywki piłki siatkowej i konkursy karaoke.

Uroki Sielpi oraz organizatorzy gwarantują młodzieży super zabawę i emocje. Podsumowując, Młodzi  Szachiści  jeśli nie  pograją, to pośpiewają.

Na zdjęciach w barwach klubowych Szachiści Klubu HETMAN Ostrowiec Świętokrzyski na obozie w  Sielpi Wielkiej, w składzie – Michał Bednarski, Jan Choina, Michał Choina,  Kacper Kaczor, Michalina Kwiatkowska ,  Oliwia Plaskota, Alan Nowocień,  Wojciech Okręt, Natan Loranty, Jan Kaleta, Krzysztof Cieślik.

ROZWÓJ SPORTU W 2017 ROKU W DYSCYPLINIE SZACHY

ZADANIE REALIZOWANE W RAMACH PROGRAMU KLUB 2017

Umowa nr2017/1122/6198/Sub.D/DS-KLUB/14/KK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.