VIII GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH W SZACHACH SZYBKICH

Ujazd – Krzyżtopór, czyli spotkanie Historii z Nowoczesnością.

Prezes Stowarzyszenia Szachowego HETMAN pani Anna Choina oraz prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego pani Marta Orłowska postawiły sobie za cel popularyzację szachów wśród młodzieży i dorosłych oraz integrację środowiska szachowego i dlatego na miejsce turnieju wybrały urocze, tajemnicze miejsce. Bo czy można znaleźć lepszą lokalizację na Turniej Szachowy niż ruiny starego zamku? Nie! Zamek Krzyżtopór  w Ujeździe to doskonały wybór. Tutaj historia – ruiny niegdyś wspaniałej fortecy i stara królewska gra – szachy spotykają się ze współczesnością. Kiedyś odbywały się tu turnieje rycerskie, a współcześnie w czerwcu zwolennicy szachów przybywają na turniej szachowy.

Atmosfera zamku oraz organizatorzy- Stowarzyszenie Szachowe HETMAN i Świętokrzyski Związek Szachowy zawsze zapewniają niezwykłe przeżycia zarówno szachowe jak i rekreacyjne, o które dbają Partnerzy lokalni – Gmina Iwaniska i Miasto i Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. I dlatego jak co roku licznie przybyli zawodnicy klubów szachowych z całego województwa świętokrzyskiego i nie tylko mogli rozegrać turniej o VIII Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Zawody zostały rozegrane w niedzielę 18.06.2017r. w Instytucji Kultury-Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Uczestnicy rozgrywali partie w systemie szwajcarskim w tempie gry – 15 minut dla zawodnika. Rozgrywki prowadzono w grupach OPEN– 31 uczestników, JUNIOR– 16 uczestników i w grupie MŁODZIK– 41 uczestników. W turnieju obowiązywały aktualne przepisy gry FIDE według kodeksu szachowego. Sędzią głównym był Jarosław Choina.

Nagrody w turnieju sponsorowało Stowarzyszenie Szachowe HETMAN, Wójt Gminy Iwaniska. Ufundowano nagrodę dla najstarszego i najmłodszego zawodnika z Gminy Iwaniska. Dla  najlepszych dziewcząt i pań również  przygotowano nagrody, a najmłodsi odebrali wieeelkiego misia .

Wygrali wszyscy uczestnicy – każdy zyskał nowe umiejętności i doświadczenia, a szczególne nagrody przypadły :

Open

1. Pałosz Andrzej

2. Urban Wojciech

3. Czajkowski Ryszard

najlepsza kobieta :

1. Przepióra Anna

2. Adamska Sylwia

grupa do lat 18

1. Okręt Wojciech

2. Chmielewski Igor

3. Stępień Przemysław

Dziewczęta do lat 18

1. Czuba Magdalena

2. Kotur Sylwia

grupa do lat 14

1. Kupis Paweł

2. Choina Jan

3. Moćko Maciej

Dziewczęta do lat 14

1. Karyś Katarzyna

grupa do lat 10

1. Kozera Dawid

2. Rasiński Jan

3. Przesłański Bartosz

dziewczynki do lat 10

1. Papierz Sandra

2. Giemza Julia

3. Sieniek Emilia

Grupa do lat 8

1. Stelmaszczyk Adam

2. Bogucki Maksymilian

3. Karys Jakub

dziewczynki do lat 8

1. Karyś Małgorzata

2. Celińska Wiktoria

3. Kapusta Zosia

Gratulujemy Wszystkim i zapraszamy za rok do Krzyżtoporu na kolejny turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Szachowe HETMAN.

Tekst opracowała Agnieszka Kwiatkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.