SZACHIŚCI Z HETMANA POWITALI WAKACJE – W SZACHOWYM STYLU DNI OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO NA POWITANIE WAKACJI

Tekst opracowała Agnieszka Kwiatkowska

 

 

W ramach obchodów Dni Ostrowca Świętokrzyskiego w sobotę 24 czerwca. Na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO przy ul. Świętokrzyskie 11, odbył się PIKNIK SPORTOWO- REKREACYJNY Głównymi organizatorami wydarzeń był Urząd Miasta Ostrowca Św, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury

Każdy z obecnych na terenie stadionu miał szeroki zakres propozycji gier i sportów takich jak piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy oraz wiele innych dyscyplin, w których było wykazać się zręcznością. Wyczyny sportowe licznie zgromadzonym mieszkańcom miasta urozmaicali zaproszeni artyści, firmy miejskie prezentujące swoje usługi i produkty oraz liczne stoiska z frykasami kulinarnymi.

Ale prawdziwym rarytasem sportowym i duchowym był

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR

PREZYDENTA MIASTA

OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Współorganizatorem turnieju był już tradycyjnie Klub Szachowy „Hetman”. Został on rozegrany w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Turniej rozgrywało kilkudziesięciu zawodników w pięciu grupach wiekowych: 8 lat, 10 lat, 12 lat, 18 lat oraz OPEN. Sędzią Głównym był Jarosław Choina. Nagrodą w Turnieju był Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św, który osobiście wręczał zwycięzcom pan Prezydent Jarosław Górczyński. Wszyscy grali na wysokim poziomie i dlatego Gratulacje dla członków Hetmana, za udział i za miejsca wśród zwycięzców. A oto lista zdobywców PUCHARU PREZYDENTA OSTROWCA ŚW w TURNIEJU SZACHOWYM.

GRUPA OPEN:

1. Rega Marek

2. Smyła Zbigniew

3. Migdał Robert

GRUPA DO 18 LAT:

1. Cieślik Krzysztof

2. Nowocień Alan

3. Grudniewski Jakub

GRUPA DO 12 LAT:

1. Okręt Wojciech

2. Kaczor Kacper

3. Skowroń Jakub

GRUPA DO 10 LAT:

1. Giemza Julia 

2. Malesza Armando

3. Bednarski Michał

GRUPA DO 8 LAT:

1. Loranty Natan

2. Bogucki Maksymilian

3. Gronek Igor

Wszyscy uczestnicy bawili się super, co potwierdza regułę, że gdy imprezy organizuje Klub Szachowy Hetman i Miasto Ostrowiec- zawsze jest SUPER. Cieszy też, tak liczna grupa Ostrowczan, a szczególnie dzieci, którzy chcą grać w tę Starą Królewską Grę – Szachy.

Zapraszamy na następne turnieje!

Grajcie w SZACHY podczas WAKACJI!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.