POZDROWIENIA Z SIELPI

Tekst opracowała Agnieszka Kwiatkowska

Pozdrowienia z Sielpi
Świetnie! Super zabawa! Fantastycznie! Niezapomniane wrażenia i wspomnienia! Dziękujemy za cudowne chwile! – To tylko kilka wypowiedzi naszych Szachistów z Klubu HETMAN o obozie szachowo-rekreacyjnym w Sielpi Wielkiej.
W dniach 23-30 lipca 2017 grupa 11osobowa z HETMANA brała bardzo czynny udział w rozgrywkach szachowych i sportowych w uroczym ośrodku Łucznik w lasach nad zalewem Czarna Konecka.
Organizatorzy Świętokrzyski Związek Szachowy i klub LUKKS Kielce przygotowali szereg turniejów i konkursów szachowych. Był Turniej Indywidualny, Turniej Klasyfikacyjny na II i III Kategorię Szachową, Turniej Szachów Szybkich, ponadto Konkurs Zadań Szachowych i spotkania z ciekawymi szachistami.
A ponieważ dobry szachista to wysportowany szachista, więc uczestnicy obozu mieli liczne gry i zawody sportowe. Każdy mógł się wykazać w biegach na czas, piłce siatkowej, piłce nożnej, czy zawodach boccia.
Powszechnie wiadomo, że  szachiści to ludzie o wielu talentach, o czym można się było przekonać na Konkursach Plastycznych i Konkursie Mam Talent. Nasi z Ostrowca zdobywali laury za prace plastyczne, oryginalne wykonanie piosenek oraz byli mistrzami parkietu  w tańcach – nie tylko klasycznych – podczas dyskotek obozowych.
Wszyscy z HETMANA spisali się na medal, każdy odniósł zwycięstwo. Czworo naszych zawodników podniosło kategorie szachowe – Krzysztof Cieślik uzyskał II, a Michalina Kwiatkowska, Michał Bednarski i Kacper Kaczor mają III kategorię. Oliwia Plaskota wyróżniła się jako Najlepsza Kobieta w Turnieju Indywidualnym. Chłopcy – Michał Choina, Janek Choina, Alan Nowocień i Wojtek Okręt dzielnie i wytrwale walczyli z dorosłymi graczami. Na pochwały zasługują również najmłodsi z grupy Ostrowiec – Jasiek Kaleta i Natan Loranty
Uczestnicy obozu rywalizowali ze sobą tylko na szachownicy i w trakcie rozgrywek sportowych poza szachownicą idealnie zawodnicy z różnych klubów integrowali się i bawili się wyśmienicie. Wiele przyjemności  dawały zabawy w wodach Czarnej Koneckiej –  niepokonanym hitem  obozu była przejażdżka na rowerkach wodnych.
Szachiści z HETMANA mogli tak świetnie się bawić i doskonalić umiejętności szachowe dzięki organizatorom, ale przede wszystkim swoim opiekunom i trenerom z Naszego Klubu. O czym świadczyły malowane laurki dla Kochanej pani Ani.
W pamięci uczestników obozu szachowo-rekreacyjnego w Sielpi  na długo zostaną- rozgrywki szachowe, atrakcje sportowe, smak lodów  i zabawa na plaży.  A szczególnie miła atmosfera i ludzie , którzy ja stworzyli. Tegoroczny obóz już jest zakończony, wszyscy oczekują następnych spotkań przy szachownicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.