MIKOŁAJKI w HETMANIE

Na szachistów z HETMANA w ubiegłym tygodniu czekał worek, właściwie kosze z prezentami, które wypełnił Święty Mikołaj i przyjaciele klubu HETMAN. Ale podarunki zawodnicy otrzymywali za znajomość zasad gry w szachy.

6 grudnia 2017 odbył się sprawdzian umiejętności w Mikołajkowym Konkursie Zadań Szachowych. Instruktorzy przygotowali liczne mniej i bardziej trudne zadania.

Wszyscy poradzili sobie wspaniale i wraz ze słodkim podarunkiem otrzymywali prezencik z związany szachami.

Dodatkową atrakcją był podarunek –nowe woreczki na bierki w kolorach klubu od Sfory Budrysów. Państwo Katarzyna i Grzegorz Bednarscy- miłośnicy szachów zajmują się hodowlą owczarka niemieckiego, czyli psów z aparycją i charakterem.

Po konkursie zawodnicy wspólnie zapakowali figury do nowych czerwonych woreczków.

A dnia 8 grudnia 2017r. KLUB HETMAN – zorganizował w zaprzyjaźnionej  PSP nr1 –Mikołajkowy Turniej Szachowy. Udział wzięło w nim 38 zawodników, którzy grali w trzech grupach: do lat 8, 10 i 14.

Podczas  turnieju na dzieci czekała moc niespodzianek. Pierwszą z nich była pizza od Restauracji „Ziemiańska„, która współpracuje z HETMANEM.  Każdy zawodnik otrzymał słodki upominek od Mikołajek oraz losował prezent z kosza pełnego upominków.

Najlepsi w grupach otrzymali dyplomy, nagrody i puchary.

W grupie najstarszej zwyciężył Wojciech Okręt; za nim kolejne miejsca wywalczyli Jan Choina i Jan Migdał.

W grupie do 10 lat I miejsce zajął Adam Pożoga, II Michał Bednarski, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kacuga.

Wśród najmłodszych wygrał Maciej Kateusz, który wyprzedził Igora Gronka i Dominika Stępnia.

Nagrodzeni pucharami i nagrodami zostali również najmłodsi zawodnicy, którzy dopiero w tym roku skończyli 5 lat – Ania Michalczyk i Igor Stępień – co pokazuje, że w szachy może grać każdy bez względu na wiek.

Najlepszymi kobietami okazały się – Michalina Kwiatkowska, Emilka Sieniek, Wiktoria Celińska. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, każdy po zakończeniu Turnieju wyszedł z sali z uśmiechem na twarzy.

Kolejnym wielkim wyzwaniem dla Szachistów  będą Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego, na które już dziś zapraszamy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.