Jesień w Hetmanie

Za oknami jesień, małymi krokami zbliża się zima, aura nie zawsze zachęca na spacery po parku, ale za to zachęca do gry w szachy. Szachy są dobre na każdą porę roku, a najlepiej w naszym klubie HETMAN.

Cieszymy się bardzo, że mamy coraz większą liczbę członków klubu. W środy, w piątki i w soboty licznie gromadzą się młodzi szachiści na treningach i szkoleniach. Nadal siedziba klubu jest w gościnnej PSP 1 ul. Trzeciaków 35 w Ostrowcu Św. Instruktorzy są bardzo zadowoleni z Młodzików – rosną przyszli Mistrzowie. Ci bardziej wprawieni w rozgrywki szachowe sprawdzali się w różnych turniejach.

Przypomnijmy gdzie zawodnicy z HETMANA bywali w ostatnim czasie.

 Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 17-22.09.2017 Ośrodku Wypoczynkowym  „Paradiso” w Suchedniowie odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. Przy szachownicach spotkali się przedstawiciele województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. HETMANA reprezentowali – Bednarski Michał, Choina Jan, Choina Michał, Nowocień Alan, Okręt Wojciech i jedyna dziewczyna – Kwiatkowska Michalina. Była to ostra walka, ale Nasi wyszli zwycięsko, może nie wszyscy (trudno wierzymy, że uda się następnym razem!)

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów 2017

Organizatorem Półfinałów, na zlecenie PZSzach, był Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy. W dniach 11-17 listopada  w Jastrzębiej Górze odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów 2017. O prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach walczyło 272zawodników w tym 192 chłopców i 80 dziewczynek. Tempo gry -9 rund, 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.Turniej został rozegrany w oddzielnych wiekiem grupach dla dziewcząt i chłopców. W zawodach udział brali zawodnicy z HETMANA.

LISTA LAUREATÓW 

  1. Fritz Antoni MKSz Rybnik
  2. Słomczewski Michał KSz Piątka Skierniewice
  3. Choina Michał HETMAN Ostrowiec

Awans wywalczył Michał Choina, zajmując trzecie miejsce. GRATULACJE!!! 

26 miejsce zajął Jan Choina z 4 ptk, do awansu zabrakło mu dwóch wygranych. Lecz następnym razem będzie też miejsce na podium. Przecież –trening czyni Mistrza, a Mistrz czyni cuda!

IX Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach

W dniu 18-19 listopada 2017 w Starachowicach w Hotelu Senator, odbyły się Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów. Organizatorem mistrzostw była parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Katolicki Klub Szachowy Gambit oraz Rada Rycerzy Kolumba w Starachowicach. Patronat nad zawodami sprawowali: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Rada Stanowa Rycerzy Kolumba
Do zawodów zgłosiło się 122 zawodników z 37 parafii z 13 diecezji.
Mistrzostwa Polski Ministrantów rozgrywane były w dwóch cyklach rozgrywek. W pierwszym dniu rozgrywane były Mistrzostwa w Szachach Szybkich, a drugim dniu Mistrzostwa w Szachach Błyskawicznych.Zawodnicy rozegrali wielogodzinne szachowe potyczki. Ministranci grali w trzech grupach wiekowych:
Turniej A – ministranci rocznik 1999-2002
Turniej B – ministranci rocznik 2003-2006
Turniej C – ministranci rocznik 2007-2010
Sędzią głównym zawodów był Roman Kaput, a sędziami pomocniczymi byli Marcin Przepióra oraz Łukasz Kaput.
W niedzielę po Mszy Św. nastąpiło wręczenie pucharów i nagród, którego dokonali: Pani Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, ks. Damian Spiżewski oraz Pan Leszek Kucharski Nasz klub reprezentowali: Choina Jan, Choina Michał, Markiewicz Jan, Kateusz Maciej, Michalczyk Adam, Cieślik Krzysztof, Grudniewski Jakub, Grudniewska Kinga. Tym razem również podium zajęli gracze z HETMANA: I miejsce wywalczył – Choina Michał, a III miejsce – Michalczyk Adam.

Dodatkowo 10 opiekunów rozegrało Turniej w Szachach Szybkich:
I miejsce – Jarosław Choina
II miejsce – Sebastian Żak
III miejsce – Dariusz Skawiński

 GRATULUJEMY!

Zawodnicy z HETMANA jak zawsze dobrzy i sprawdzają się nie tylko przy szachownicy. Przed nami zima i wiele nowych ciekawych wyzwań na turniejach.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.