II Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów

Tekst opracowała: Agnieszka Kwiatkowska

II Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza
Miasta i Gminy Opatów

W niedzielę  20.08.2017 w Opatowie ,w kawiarni Gwarek OOK o godz. 10:00 odbył się II Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów. Prawo startu mieli wszyscy miłośnicy szachów bez względu na wiek, płeć, przynależność klubową oraz posiadaną kategorię.
W zmaganiach szachowych udział wzięło 44 uczestników, między innymi. z Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa, Poznania, Starachowic, Kielc i Lubartowa. Turniej przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych- Seniorzy, Młodzik do lat 10, Junior do lat 14.
Organizatorem Turnieju  był Opatowski Ośrodek Kultury Nagrody ufundowali: Opatowski Ośrodek Kultury, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie i Urząd Miasta i Gminy Opatów.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, kubki okazjonalne oraz upominki w postaci krówek opatowskich i pamiątek związanych z Opatowem, zaś laureaci zostali dodatkowo uhonorowani nagrodą w postaci pucharu. Nasi z HETMANA zdobyli 

Kategoria seniorzy:
Michał Choina  – I miejsce.

Kategoria juniorzy do lat 14:
Jan Choina – I miejsce

Kacper Kaczor – III miejsce.

GRATULUJEMY!

Nagrody wręczali: w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego sekretarz UMiG Opatów Barbara Kłosińska,Roman Marchewka- prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie, Dorota Jopek- Dyrektor OOK oraz sędziowie turnieju: Andrzej Skrzypczak, Tomasz Skrzypczak i Andrzej Wójcik- instruktor sekcji szachowej OOK.

Organizatorzy  pragną uczynić Opatów  miastem Szachów , a nie tylko  miastem smacznych Cukierków-Krówek. Już teraz zaprosili wszystkich miłośników SZACHÓW I KRÓWEK OPATOWSKICH za rok w trzecią niedzielę sierpnia na „III Wakacyjny Turniej Szachowy”.

 
 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.