Enea Świętokrzyski Festiwal Szachowy 2023 29 kwietnia – 1 maja

W Kostomłotach Pierwszych od 29 kwietnia do 1 maja 2023 r. trwały zmagania naszych szachistów w Enea Świętokrzyski Festiwal Szachowy 2023 , zorganizowanym przez Ludowy Klub Sportowy Skała Tumlin pod patronatem Świętokrzyskiego Związku Szachowego.
W Turnieju A (OPEN) udział wzięli Jan Choina i Adam Pożoga. Walczyli o miejsca w licznej grupie – 131 osób. Uplasowali sie na 44 i 60 miejscu. W międzynarodowym turnieju o miejsca na podium walczyli mistrzowie z tytułem IM, FM.
W Turnieju B (dzieci i młodzież) podium należało do Hetmanowiczów. Z duma oświadczamy , że na najwyższym stanął Mateusz Stefaniec a piętro niżej Antoni Gołąb. Panowie w 7 rundach zdobyli odpowiednio 6,5 oraz 6 punktów. Mateusz miejsce I wywalczył remisując tylko raz w drugiej rundzie, zaś Antoś uległ przeciwnikowi w tym samym czasie. Pechowa runda druga. W rozgrywanym wieczorem Turnieju BLITZ udział wziął również nasz zawodnik Mateusz Stefaniec końcowo plasując się w połowie tabeli.
Mateusz poprawił swój ranking o 44 punkty. Antoni wystepując z 3 numerem startowym uzyskał 16 punktów rankingowych.
Na uznanie zasługują również walki na szachownicy Mateusza Budzenia, Wojciecha Zająca, Ksawiera Hary. Wśród 58 zawodników zajęli odpowiednio 20,24 oraz 39 miejsce. Brawo Chłopcy. 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Hetman. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.